Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

MESAJ ÇUKUROVA GİAD'DAN YANKISI BABACAN'DAN

Çukurova GİAD'ın Bilgi Güçtür Toplantısı, Hedefine ulaştı
 
Mesaj Adana'dan, yankısı Babacan'dan
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Adana'da Prof. Dr.Şükrü Kızılot'un katılımıyla yaptığı toplantıda dile getirilen, eksiklikleri ve düzeltilmesi gereken kısımları bulunan yeni Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) yürürlük tarihinin ertelenebileceği değerlendirmesine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan eş anlamlı açıklama gelmesi, iş dünyasını mutlu etti.
İş dünyası ve ekonomi çevreleri, Babacan'ın, "Ticari hayatı etkileyecek maddeler nedeniyle yeni TTK'nın bu haliyle 1 Temmuz'da yürürlüğe giremeyeceği" sözünün, Çukurova GİAD'ın "Bilgi Güçtür" toplantısı sonrası gündeme gelmesinin "ekonomik yaşam için yapılmış programın öneminin göstergesidir" değerlendirmesini yaptı.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, 20 yıllık bir dernek olarak gündemi hep yakından takip ettiklerini, bu kapsamda 1 Temmuz 2012'de yürürlüğe gireceği açıklanan yeni TTK ile ilgili işadamlarını, iş dünyasını bilgilendirmek amacıyla Prof. Dr. Şükrü Kızılot'u 18 Mayıs'ta Adana'da konuk ettiklerini kaydetti. Bu toplantıda, Prof. Dr. Kızılot'un, mevcut TTK'nın geri kaldığını, yeni bir kanunun şart olduğunu, ancak, yeni kanunun mevcut haliyle sıkıntılı yönlerini bulunduğunu söylerken, kanunun ertelenebileceği mesajı verdiğini de hatırlatan Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, şöyle dedi:
"Bizim dernek olarak geleneksel hale getirdiğimiz toplantılarımızdan biri olan Bilgi Güçtür toplantısında, Prof. Dr. Şükrü Kızılot'u misafir etmiştik. Prof. Dr. Şükrü Kızılot alanında uzman bir isim. Görüşlerinin, tespitlerinin ilgili kurumlar tarafından dikkate alınıp, bu tespitleri doğrultusunda bir takım değişiklikler, düzenlemeler yapılan bir insan olduğunu, fikirlerine önem verildiğini söylemiştik. Prof. Dr. Şükrü Kızılot, Türk ticaret hayatını kökten değiştirecek yeni TTK'yı anlatırken, bunun sakıncalı maddelerini de kamuoyuyla paylaşmıştı. Toplantımızda, kanunun mevcut haliyle bazı maddelerinin değişmeden yürürlüğe giremeyeceğini ve tarihinin ertelenebileceği mesajını vermişti. Bu sıkıntıların dile getirilmesinin ardından, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da, yeni TTK'nın 40-50 madde değiştirilmeden yürürlüğe giremeyeceğini söylemesi, Adana'dan verilen mesajın da bir anlamda yansıması oldu. Dernek olarak yine gündemdeki çok önemli bir konuyla toplantımızı yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanıyorum, Prof. Dr. Kızılot'un dile getirdiği bu sıkıntılı maddeler değiştirildikten sonra yeni TTK yürürlüğe girecek, iş dünyası da yeni bir kanunla, yepyeni ufuklara yelken açıp, ekonomimizi dev dalgalarda bile sorunsuz yüzdürecektir." 
BABACAN DE DEMİŞTİ?
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye Bankalar Birliği'nin genel kurulunda yaptığı konuşmada, "Yeni TTK'da ticari hayatı olumsuz etkileyebilecek, değiştirilmesi gereken 40-50 madde bulunuyor. 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesini istiyoruz ama kanunun mevcut haliyle yürürlüğe girmesinin önemli sakıncaları var diye düşünüyoruz. Değişiklikler yetiştirilemezse o zaman tarihin koşulsuz ötelenmesi gerekecek" demişti. 

FOTO GALERİ