Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

MİLLETVEKİLİ GÜRKAN'DAN ÇUKUROVA GİAD'A ZİYARET

Sakarya'dan Milletvekili Gürkan’a Adana mesajları
 
‘Adanalı dünya kenti istiyor’
 
Ak Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinin sadece siyasetçilere bırakılmaması gerektiğini, kentin ileri gelen yöneticileri, işadamları, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının da aday belirleme sürecinde rol üstlenmesi gerektiğini söyledi. Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, kentine hizmet edecek kişilerin aday gösterilmesini isteyerek, “Adanalı dünya kenti istiyor” dedi.
Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Çukurova GİAD'ı ziyaret etti. Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Sabuncu, Ak Parti  İl Başkan Yardımcısı Hıdır Bahçe, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Berzan Toprak'ın da katıldığı ziyarette, Adana'ya hizmet, yerel seçim süreci ve Çukurova GİAD'ın Adana ile ilgili projeleri üzerine sohbetler yapıldı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Genel Sekreter Kazım Tosun, Dernek Üyeleri Gonca Saygılı, Gökalp Sofuoğlu ve Kamer Acer'in konukları ağırladığı ziyarette konuşan Milletvekili Gürkan, belediye başkanlığı yapacak isimlerin mutlaka kente hizmet edecek, elini taşın altına koyacak kişiler olması gerektiğini söyledi. Aday tespiti sürecinin sadece siyasetçilere bırakılmasından yakınan Gürkan, "Baktığınızda her seçim sürecinde aday adaylarının çoğunun aynı kişiler olduğunu görüyoruz. Adana'ya faydalı olacak, bütün problemlerini aşmış, gerçekten Adana'ya katkı koyacak isimlere ihtiyaç var. Özveriyle çalışacak yeni isimler lazım. Sadece Büyükşehir için değil, ilçeler için de, meclis üyelikleri için de bu kişiler gerekli. Ancak bakıyorsunuz kentimiz için çok önemli böylesi bir süreçte siyasetçiler yalnız bırakılıyor. Oysa kentini düşünen herkes, özellikle sivil toplum örgütleri, meslek odaları bir araya gelip, kent için isim önermelidir. Bu işi sadece siyasetçiye atmamak gerekir" dedi.
ÇUKUROVA GİAD'DA BİRLİKTELİK VAR
Milletvekili seçilmeden önce farklı yerlerde yaptığı konuşmalarda Adana'da lobi olmadığını savunduğunu kaydeden Gürkan, bu durumun geçen süreçte fazla değişmediğinden yakınarak, "Adana’da temel sıkıntı bir araya gelip konuşamamak. Sizin derneğinizde ise takdir ettiğim çok güzel bir birliktelik var. Adana'ya dair çok güzel şeyler yapıyorsunuz. Sizin içinizden de Adana'ya zaman ayıracak bir arkadaşınız varsa seçin. Sizlerin Adana'ya hizmette seçim için bizleri tetiklemeniz lazım" diye konuştu. Gürkan, Hayalimdeki Adana Proje Yarışması'nın da Adana için kazanç olduğunu, ilk kez yapılan böyle bir projede ortaya çıkan fikir ve projelerin kente hizmette rehber olacağını, kendilerinin de bu projelerden yararlanabileceklerini sözlerine ekledi.
ADANA BİRLİKTELİĞİ
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, Adana'da yaşayan herkesin yaşadıkları şehrin 'Dünya kenti olmasını' istediklerini vurgulayarak, bunu sağlamak için 15 günde bir kent yöneticileri, kentin önemli dinamiklerinin bir araya geleceği, sadece Adana’nın konuşulacağı dar katılımlı toplantıların yapılıp, gelecekle ilgili planların masaya yatırılması gerektiğini söyledi. Sakarya, “Ancak, bu toplantılarda siyaseti değil, sadece Adana'yı konuşalım. Katılımcılara da görevler verilsin. Bu kent yıllardır kaybediyor ve bu kayıp tüm Adanalıları rahatsız eriyor. Biz artık 2 milyon nüfuslu bir kent olarak bambaşka bir Adana istiyoruz. Bu kentin bir imajı olmalı. Adana’yı dünya kenti yapacak, kentine hizmet edecek kişilerin aday gösterilmesini arzu ediyoruz" diye konuştu. 

FOTO GALERİ