Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

PROJELER YARIŞACAK ADANA KAZANACAK

Çukurova GİAD, 'Hayalimdeki Adana Proje Yarışması'nı başlattı
 
Projeler yarışacak Adana kazanacak
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), kentin tanıtımı ve gelişimi amacıyla hayata geçirdiği projelerinden birini daha hayata geçirdi. 'Hayalimdeki Adana Proje Yarışması'nı başlatan Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın geleceğine not düşürecek bir proje yarışması düzenlediklerini belirterek, "Projeler yarışacak, Adana kazanacak" dedi.
'Hayalimdeki Adana Proje Yarışması'nın tanıtımı, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Genel Sekreter Kazım Tosun, sayman üye Hakan Burç, yönetim kurulu üyeleri Ali Fuat Çerçer, Zehra Efsun Erkemen ve Rafet Milli ile Jüri Başkanı Yaşar Yiğit'in katıldığı toplantı ile yapıldı. Adana'ya her konuda katkı koymak için birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini, zaman zaman sosyal projeler, Adana'nın gelişimine katkı koyacak projeler gerçekleştirdiklerini belirten Sakarya, "Yine Çukurova Genç İşadamları Derneği Adana'nın geleceğine not düşmek için, Adana'nın geleceğinde Adanalılar olarak 'Bizler bunları öngörmüştük' diyebileceğimiz bir program hazırladık. Bu program, önümüzdeki süreçte Adana'nın yönetimine, Adana'yı temsile niyetleri olacaklara, Adanalıların istekleri, dilekleri, arzuları, Adanalıların daha iyi bir yaşam sürebilecekleri bir Adana için, 'beklentileri bunlardır' diyebileceğimiz projeleri ortaya koyacak. 'Hayalimdeki Adana’ isimli proje yarışması, Adana'da yaşayan, ülkemizin değişik taraflarından Adana'ya bir şekilde gelmiş, Adana'dan yolu geçmiş, bir zamanlar Adana'da yaşamış, fakat şu anda başka şehirlerde yaşayan herkesin katılacağı ödüllü proje yarışmasıdır. Bu yarışmaya gönderilecek projeler Adana’mızın gelişimine de katkı koyacaktır. Yarışmamız toplam 10 bin TL ödüllü bir yarışma. Tabi ki kazananlar olacak. Ancak, katılımcıların kazanmalarından daha önemlisi kentimizdir. Yani, Hayalimdeki Adana Proje Yarışması ile projeler yarışacak, ama, asıl kazanan Adana’mız olacaktır" dedi.
GELECEĞE NOT
Yarışma takviminin 25 Aralık 2012 tarihi itibariyle başladığını bildiren Sakarya, son başvuru tarihinin 18 Nisan 2013 olduğunu kaydetti. Yarışma ilgili şartnamenin 'www.hayalimdekiadana.com' internet sitesinde yer aldığını, site üzerinden veya derneğe bizzat başvuru yapılabildiğini bildiren Sakarya, "Ödüllü yarışmamıza katılan projeleri daha sonra güzel bir kitap haline getireceğiz. Bu kitapla Adana'nın geleceğine not düşmüş olacağız. Bu kitabı, aday olanlara, Adana'yı yönetmek isteyenlere, 'İşte Adana'nın beklentileri bunlardır' diye sunucağız. Belki 10-15 sene sonra bu projelerin gerçekleştiğini, hayat bulduğunu gördükçe, yaptığımızın ne denli doğru olduğunu anlayacağız. Bizim bu proje kapsamında asıl erişmek istediğimiz nokta Adana'nın gelişmiş bir kent, dünya kenti olması, içinde yaşayanların mümkün olduğunca mutlu hissetmesini sağlamak. Adana'nın sesini, her zaman aynı pencereden bakanların sesinden değil, bu projelerle Adanalı’nın sesinden duyurmak istiyoruz" diye konuştu.
JÜRİNİN ÖZELLİĞİ
Derneğin geçmiş yönetim kurullarında da görev alan Jüri Başkanı Yaşar Yiğit de, 11 kişilik jüri oluşturduklarını, bu jüriyi oluştururken, Adana'nın ekonomisini, kültürel yapısını bilen, Adana'nın gelişimine katkı koymuş önemli isimlerle bir araya geldiklerini söyledi. Jüri üyelerinin, özellikle daha önce Adana'da oluşturulmuş jürilerin dışında, daha çok Adana'ya daha geniş perspektiften bakabilen kişilerden jüri oluşturduklarını vurgulayan Yiğit, "Jürimiz sadece bir kesimi temsil etmiyor. Akademisyen, reklamcı, şehir plancısı, işadamı, sanayici, profesyonel yönetici, profesyonel eğitmenler var. Değişik meslek gruplardan Adana’yı tanıyan isimlerden seçtik" dedi.
 

FOTO GALERİ