Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SABAH'A ÖZEL AÇIKLAMA

Çukurova GİAD Başkanı Sakarya’dan 2016 değerlendirmesi
 
 
‘İstikrarlı, refah ve huzur dolu’
 
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 2016’nın ekonomik sıkıntı çekilmeyecek, atılacak adımlar ve alınacak kararlarla huzur ve refah içinde geçirilecek yıl olacağına inandığını söyledi. Sakarya, “2015 çifte seçim etkilerinin yaşandığı seçim yılı olarak geçti. 2015’te ülke olarak sıkıntılı dönemler yaşadık ve atlattık. 2016 artık herkesin işine gücüne bakacağı, alınacak kararlar ve reformlarla refah ve huzur dolu bir yıl olacak. Türkiye, daha istikrarlı ve daha güçlü bir ülke olacaktır” dedi.
               ‘TEK RUTİNİMİZ HİZMET’
Kentini seven genç işadamlarının üye olduğu, toplantıları, zirveleri ve projeleriyle Türkiye’ye mal olan Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya,  Adana’nın en etkin sivil toplum kuruluşu olmanın sorumluluğu ile 2016’da da üyeleri ve Adana için çalışmayı sürdüreceğini söyledi. Sakarya, 2016’da 5’incisi yapılacak Çukurova Zirvesi’nin hazırlıklarını sürdürdüklerini, bu zirveyle bir kez daha Adana’nın adını ülkeye uyuracaklarını açıkladı. Her yeni yılın, yeni umutlar, yeni heyecanlar, yeni mutlulukları beraberinde getireceğini kaydeden Başkan Sakarya, “Çukurova GİAD ve üyeleri için yeni yılda değişmeyecek olan tek şey, tek rutinimiz hizmet olacak. Üyelerimiz için, kentimiz için, geleceğimiz için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.
               Son günleri yaşanan 2015’in Türkiye’de bütün kesimler tarafından sıkıntılı geçtiğini kaydeden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Ülke olarak sıkıntılı dönemleri atlattık. Çifte seçim yaşandı ve bitti. 2019’a kadar da seçim görünmüyor. 2016’da artık işimize gücümüze bakacağız. İstikrarlı ve güzel bir yönetimle, ekonomik olarak sıkıntı çekmeyeceğimiz, daha fazla refaha kavuşacağımız, sosyal olarak, insani olarak daha fazla haklara sahip olacağımız, istikrarlı, refah ve huzur dolu, güven dolu günler ülkemizi bekliyor” diye konuştu.
               BAKAN SEVİNCİ
1 Kasım sonrası oluşan yeni kabinede Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevlendirilmesinin de Adana’da yaşayan herkes tarafından sevinçle karşılandığına da değinen Başkan Sakarya, şöyle dedi:
“Adana’nın artık yeni bir bakanı daha var. Çok önemli, yatırımcı, icracı bir bakanlık olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Adana Milletvekilimiz Sayın Fatma Güldemet Sarı’nın getirilmesi kentleşme, şehircilik konusunda çok ciddi sıkıntıları bulunan Adana için büyük bir şanstır. Seçimlerin geride kalmasıyla birlikte Adana’mızın imar planlamalarında, kentleşmede, şehircilikte yaşadığı sıkıntılardan kurtulmasını, özellikle imar konusunda kentimizin önünün açılmasını bekliyoruz. Sayın Bakanımızın da verecekleri imkan ve destekle Adana, bizim de Çukurova GİAD olarak sürekli söylemlerimizde yer verdiğimiz, hatta bizim söylemlerimiz ve bu konuda yaptığımız toplantılardan sonra belediye başkanlarımızın da dile getirdiği Dünya Kenti Adana yolunda önemli mesafeler kat edecektir. Çukurova GİAD olarak Adana’nın dünya kenti olması yolundaki çalışmalarımızı yine sürdüreceğiz. Biz Çukurova GİAD olarak kendimize yakışanı yapıyoruz. Biz Dünya Kenti Adana’da yaşamak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda Adana’nın en etkin sivil toplum örgütü olmanını bilinci ve sorumluluğuyla 2016’da yine Adana için çalışacağız.” 

FOTO GALERİ