Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SABAH'TAN ÇUKUROVA GİAD RÖPORTAJI

Adana sevdalıları projeleriyle 2014'e de damga vuracak
 
Çukurova GİAD Adana'yı şahlandırıyor
 
Hedef dünya kenti Adana
 
Kuruluşunun 21 yılını geride bırakan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), projeleri, toplantıları, faaliyetleri ile 2014'e de damgasını vurmaya hazırlanıyor.
Çukurova GİAD, Nouriel Roubini ve Gerhard Schröder'in konuk olduğu toplantılar başta olmak üzere diğer tüm toplantılarla 2012 ve 2013'ün en fazla konuşulan derneği oldu. Adana sevdası ile yola çıkan bir grup genç işadamının kurduğu Çukurova GİAD'ın 11'inci dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, derneklerinin sivil toplum kuruluşları arasında adından sürekli söz edildiğini, projeleriyle sürekli gündemde kaldığını hatırlattı. Şirketlerinde 15 binden fazla kişiyi istihdam eden, yıllık 325 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren 160 iş insanının üye olduğu derneklerinin Adana için çalıştığını vurgulayan Sakarya, "Geçen yıl ve bu yıl Adana'mız için ses getirecek projelere, çalışmalara, etkinliklere imza atmıştık. Adana'nın sesini uluslararası düzeyde duyurduk. Kentimizin tanıtımını yapan organizasyonlara imza attık. 2014 yılının da diğerlerinden farklı olmaması için çalışıyoruz, çalışacağız. Adana'ya bizlerin borcu var. Kentimizin yükselmesi, yücelmesi, çağdaş bir kent olması için çalışıyoruz. Adana sarı lira. Ama üzeri toprakla örtüldüğü için belki biraz kaybolmuş, belki biraz üzeri tozlanmış. Biz sarı lira olan Adana için çalışmayı sürdürecek ve değerini ortaya çıkaracağız" dedi.
DÜNYA KENTİNDEN ADANA’YA ÖZEL KONUK
Çukurova GİAD'ın haziran ayından bu yana yürüttüğü 'marka kent', ‘dünya kenti Adana’ çalışmasına da ağırlık verdiğini kaydeden Sakarya, "2014'te toplantılarımızın yanı sıra marka kent çalışması için çalışmamızı sürdüreceğiz. Biz Adana’nın dünya kenti olmasını istiyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de bizi temsil edeceklerin dünya kenti vizyonuna sahip olmasını arzu ediyoruz. Bu yönde dünyanın en önemli kentlerinden birini yönetmiş olan bir belediye başkanını kentimizde misafir edeceğiz” diye konuştu.
HAYALİMDEKİ ADANA KİTAPLAŞIYOR
Adana'da her kesimden insanların projelerini gönderdiği Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nda ödüllerin sahiplerini bulmasının ardından, ilk 40'a giren projelerin kitaplaştırılmasıyla ilgili sürecin de hızla devam ettiğini bildiren Sakarya, "Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nı Adana'nın dünya kenti olmasını istediğimiz için düzenledik. Fikirlerin, projelerin ortaya çıkmasını hedefledik. Çukurova GİAD olarak hayalimiz dünya kenti Adana. 206 fikir ve projenin gönderildiği yarışmamızda jürinin değerlendirmesi sonunda ilk 40'a giren projeler kitaplaştırılıyor. Bu kitabı ocak ayına kadar yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu kitabı, önümüzdeki yerel seçimlerde, Adana'yı temsil etmeye niyetli adaylarımıza, hatta sonraki genel seçimlerde milletvekili adaylarımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza vereceğiz. Bu sayede, Adanalı'nın beklentilerini de iletmiş olacağız" dedi. 

FOTO GALERİ