Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA DÜNYA GAZETESİ'NE KONUŞTU

Adana markası Çukurova GİAD’ın Başkanı Sakarya
 
 
   ‘Kentimizin marka imajını yükseltiyoruz’
 
 
   Adana’nın dünya kenti olması yolunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Yaptığımız toplantılar, çalışmalar ve yayınlarla Adana’nın marka imajına katkı koyduk.  Bu imajı daha da yükseltmek için çalışıyoruz” dedi.
      Kuruluşunda çeyrek asrı geride bırakan Çukurova GİAD, projeleri toplantıları, faaliyetleri ile son yıllara damgasını vurdu. Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD, yaptığı çalışmalar sayesinde, tarihi, tarımı, sanayisi, sanatçıları, kebabı, şalgamı ile tanınan Adana’nın bu değerleri dışında da bilinir hale gelmesini sağladı. Ömer Faruk Sakarya’nın ilk kez 2012’de dernek başkanlığına getirilmesiyle faaliyetler ivme kazandı. Her fırsatta “Doğduğumuz ve doyduğumuz kente borçluyuz. Adana’yı dünya kenti yapacağız” sözünü dile getiren Başkan Sakarya, “Toprak altındaki sarı lira” diye nitelendirilen Adana’nın tozunun silinip, parlamasını sağlayan projelere imza attıklarını hatırlattı. 13’üncü dönem olağan genel kurulunda üçüncü kez başkanlığa seçilen Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, şunları söyledi:
   “Adana zaten bir marka. Biz bu markanın değerini yükselttik. Bilinirliğini artırdık. Çukurova GİAD’ın projeleri sayesinde Adana için ‘dünya kenti’ hedefini gösterdik, bu hedefin zihinlerde yer bulmasını sağladık. Adana ve Çukurova GİAD markaları bu çalışmalar sayesinde aynı paralellikte yükseldi. Hayata geçirdiğimiz projelerimiz sayesinde Türkiye’nin ‘1’ numaralı kenti Adana’mız tarımı, turizmi, sanayicisi, güneşi, sanatçıları, yazarları, kebabı, şalgamı dışında da bilinir hale geldi. Adana markasını, Çukurova GİAD markamızla buluşturduk. Uluslararası düzeyde ses getiren Çukurova Zirvesi toplantılarımızda dünyaca ünlü konuklar Nouriel Roubini, Gerhard Schröder, David Miller, Ken Livingstone, Joseph Stiglitz’i Adana’da konuk ettik. ‘Gelişim Atölyesi’, ‘Bilgi Güçtür’, ‘Türkiye Geleceğini Konuşuyor’ toplantılarımızda her biri alanında uzman onlarca kişiyi Adanalılarla buluşturduk. Adana’nın dünya kenti olması yolunda dünyanın tanıdığı kişiler Adana’yı gördüler, tanıdılar, Adana’dan dünyaya verdikleri mesajlarla gözlerin kentimize çevrilmesini sağladılar. Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması ile Adanalıların, Adana için istedikleri projeleri sorduk. Bu projeleri kitaplaştırdık ve ilgili mercilerle paylaştık. Adana için büyük önemi bulunan 2 güzel çalışmayı gerçekleştirdik. Adana Ekonomisi Rekabetçiliğinin Analizi çalışmasında dünya kenti olma yolunda Adana için önerilerde bulunduk. İlgili tüm birimlerce de kabul gören Jurong Adası Modeli’ni Adana’mız için ilk öneren olduk. İmalat Sanayinde Küresel Eğilimler ve Adana konulu çalışmamızla bir zamanlar sanayinin beşiği olan Adana’mızda sanayiyi yeniden masaya yatırdık. Adana’yı yatırım açısından tanıtan İngilizce ve Türkçe kitap bastırdık. Yaptığımız ve yapacaklarımız bir marka kent olan Adana’nın marka değerini yükseltmek, bilinirliğini artırmaya yöneliktir. Kentimizin tanıtımını yapan, değerini yükselten, dünya kenti olmasını sağlamaya yönelik organizasyonları sürdüreceğiz. Adana markamız ile aynı paralellikte yükselen derneğimizin hedefi dünya kenti Adana’dır. Yeni dönemde, Çukurova GİAD olarak kanatlarımızı daha fazla açacak, yükseklere çıkacak, dünya kenti Adana’mızı da yine yükseklerden uçuracağız.” 

FOTO GALERİ