Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA, GÖREVİNDEKİ 2 YILI DEĞERLENDİRDİ

Sakarya, görevindeki 2 yılı değerlendirdi
 
‘Hedeflediğimiz yerdeyiz’
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, hayata geçirdikleri projeler, çalışmalar, önemli isimleri konuk ettikleri toplantılar ve açıklamalarla gündem oluşturduklarını, Çukurova GİAD’ın hedeflenen yerde bulunduğunu, ancak, bu hedefin her yıl büyüdüğünü söyledi.
30 Mart 2012 tarihinde yapılan genel kurulda göreve gelen Çukurova GİAD 11’inci Dönem Yönetim Kurulu’nun 2 yıllık görev süresinde sona yaklaşıldı. Başkan Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç, Yönetim Kurulu Üyeleri Efsun Erkemen, Ali Fuat Çerçer ve Rafet Milli’den oluşan yönetimin, 2 yıllık görevi süresinde gerçekleşen faaliyetler, 170 sayfalık faaliyet dergisinde yer aldı. 2 yıl içerisinde gerçekleştirilen 156 faaliyetin yazılı basında 3 milyon 467 bin TL değerindeki reklama eşdeğer toplam 1353 haberde yer verildiği belirtildi. TV’lerde ise canlı yayınlar, özel röportajlar ve haber bültenlerinde olmak 3 milyon 923 bin TL reklam eşdeğerinde yayın gerçekleştiği kaydedildi.
2 yılı değerlendiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, sadece üyelerine yönelik hizmet vermeyip, Adana’yı tanıtmanın, Adana’yı sınır ötesine taşıtmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sakarya, “Derneğimizin organizasyonları, faaliyetleri, projeleriyle Adana kötü imajından kurtuldu. Türkiye’nin her yerindeki, hatta, yurtdışındaki insanlar İstanbul, Ankara dışındaki bir kentte çok önemli organizasyonlar gerçekleştirildiğini gördü. Adana’yı iyi yönleriyle konuşmaya, (Adana’da bunlar da oluyormuş) demeye başladı” dedi. 11’inci Dönemde, en iyiyi yapmak ve Adana’ya en yüksek seviyede katkı koyabilmek amacıyla yola çıktıklarını bildiren Sakarya, şunları söyledi:
ADANA’DA BUNLAR DA OLUYORMUŞ
“Bu iki yıl içerisinde gerçekten çok başarılı, faydalı, etkili projeler ve programlar gerçekleştirdik. Üyelerimizin verdiği güçlü destek ile çok keyif aldığımız faaliyetler ortaya koyduk. Göreve geldiğimizde derneğimizle, kentimizle ilgili hayallerimiz, ulaşmak istediğimiz hedeflerimiz vardı. Derneğimizin bölgenin en güçlü derneği olmasını, ülke çapında bilinen, tanınan bir dernek olmasını, iş dünyasında etkin, kentin önde gelen iş adamlarının katılımı ile kaliteli bir şekilde büyümesini hedeflemiştik. 2 yıl boyunca yaptığımız ulusal ve uluslararası programların katkısıyla, tam da hayal ettiğimiz yerdeyiz. Programlarımızda odak noktamız sadece derneğimiz değil, Adana’mız da odak noktamızdı. Kentimizin imajını arttırmayı hedeflemiştik. Yaptığımız programlarla bu imaja daha önce hiç bir sivil toplum örgütünün yapamadığı katkıyı gerçekleştirdik. (Adana'da bunlar da mı oluyormuş?) denilsin istedik. Artık, pek çok önemli yerde, ülkenin dört bir tarafında (Adana'da bunlar da mı oluyormuş?) deniliyor.  Adana'da birlik beraberlik duygusu gelişsin istedik. Bu amaçla diğer sivil toplum örgütleri ile beraber olduk. Birlikte hareket ederek güzel bir sinerji oluşturduk. Çukurova GİAD, Her biri yönetim kurulu üyesi gibi çalışarak faaliyetlere destek veren, hepsi Adana sevdalısı olan üyelerinden aldığı güçle Adana’ya katkı koymayı sürdürecektir.”
 
--- KUTUSU ---
 
İlklerin derneği Çukurova GİAD
 
Çukurova GİAD’ın 11’inci dönemi yönetimi,  misafir ettiği konukları, projeleri ve faaliyetleri ile Adana’nın değerine değer kattı. 2 yıllık süreç, Çukurova GİAD’a “İlklerin Derneği” unvanını da kazandırdı. Kadın Platformu kurularak, sosyal sorumluluk projeleri ve çalışmalar etkinleştirdi. Adana’yı yatırım açısından tanıtan İngilizce ve Türkçe tanıtım kitabı hazırlayarak ilke imza atan Çukurova GİAD,  Dragon Festivali’ne katılan, Akdeniz Oyunları’nın Adana ayağına destek veren ilk işadamı derneği oldu. Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması ile Adanalıların hayallerinin projeye dökülmesini sağladı, Adana’ya değer katacak projeleri kitaplaştırdı. Birbirinden önemli konuklarıyla gerçekleştirdiği toplantılarla gündeme damgasını vurdu “Gelişim Atölyeleri Toplantıları”nda Nasuh Mahruki, Ahmet Şerif İzgören, Ferda Binatlı Gümüş, İpek Ateşalp, Tayfun Erdil,  “Türkiye Geleceğini Konuşuyor” toplantıları kapsamında CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Onur Öymen, “Bilgi Güçtür” toplantıları kapsamında Prof. Dr. Şükrü Kızılot, ‘kriz kahini’ olarak bilinen ABD’li ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, efsane başkanlar Londra’nın ilk Mayor’u Ken Livingstone ve Toronto’nun 62 ve 63. dönem Mayor’u David Miller konuk edildiler.