Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA; SIKINTILI SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Adana sorunları Çukurova GİAD’la Ankara’ya aktarılıyor
 
 
Sakarya; Sıkıntılı süreci birlikte atlatacağız
 
 
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, birkaç gündür Ankara’da ülkenin ekonomik durumuyla ilgili ziyaretler gerçekleştirdiklerini, bu ziyaretlerde Çukurova GİAD olarak Adana’nın sorunlarını da bakanlıklara ilettiklerini söyledi. Bu görüşmelerin önümüzdeki günlerde de süreceğini bildiren Sakarya, “Ülke olarak, hep birlikte el ele vererek bu sıkıntılı süreci atlatacağız” dedi.
 
Derneğin geleneksel Salı Yemeği toplantıları, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in katılımıyla gerçekleşti. Park Zirve Onbaşılar Restoran’da yapılan toplantıda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Ankara’da çeşitli bakanlıklarla ziyaretler gerçekleştirdiklerini, bu ziyaretlerde Adana’nın sıkıntılarını ilettiğini, özellikle bankaların ticari hayata yaptığı etkileri, bankacılığın reel sektöre yeterli desteği vermediklerini anlattığını söyledi. Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçildiğini, döviz kurlarının düşmesinin de tek başına piyasalarda çok fazla istenilen olumlu etkiyi yaratmadığını, kredi faizlerinin de yüksek olduğunu ifade eden Sakarya,  “Ankara’da TOBB başkanımızla, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla, Ticaret Bakanımızla, Kültür ve Turizm Bakanımızla görüşmeler yaptık. Yakın zamanda Hazine ve Maliye Bakanımızla da görüşmeyi bekliyoruz. Temaslarımız sürecek. Bu görüşmelerimizde Adana’nın ekonomik sorunlarını dile getiriyor, özellikle bankaların krediler, teminat mektupları açısından reel sektöre yeterli destek vermediklerini, mevcut koşullarda fazlasıyla korumacı olmaları nedeniyle piyasaya beklenilenin altında destek olduklarını dile getiriyoruz. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum yaşıyoruz. Geçmişteki ekonomik krizlerden başarıyla çıkan ülkemiz bu sıkıntılı dönemi de elbirliğiyle atlatacaktır. Ülke olarak hep birlikte ele vererek bu sıkıntılı süreci atlatacağız” diye konuştu. Başkan Sakarya, Salı Yemeği Buluşmaları konuğu Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, başkanlığa geldikten sonra sivil toplum örgütlerine (STÖ) verdiği önem nedeniyle de teşekkür etti. Sakarya, Çetin’in Çukurova Belediye Başkanı seçilmesinden sonra STÖ’lerin  ve meslek odalarının temsilcileri, akademisyenlerden oluşan Danışma Kurulu’nu kurması, halkın Belediye Başkanı ile yüz yüze gelerek, her türlü sorununu dile getirdiği Halk Günü düzenlemesi ve bunları aksatmadan sürdürerek sosyal belediyeciliğin bu yönünü kullanmasını takdirle karşıladıklarını vurguladı.
 
ÇETİN’DEN ÖVGÜ
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, Çukurova GİAD’ın faaliyetlerini, projelerini gıptayla takip ettiğini belirterek, “Çukurova GİAD’ın Adana’ya kattığı değeri takip ediyorum, gurur duyuyorum” dedi. Belediye hizmetlerinde herkesi kucakladıklarını, Adana’ya hizmet için yola çıktığını kaydeden Çetin, Çukurova GİAD’ın da ‘Dünya Kenti Adana’ yolunda önemli hizmetler yaptığını vurguladı. Çetin, Çukurova GİAD üyelerine Adana’ya verdikleri destek için teşekkür etti, dernek üyesi Adana sevdalısı işadamlarının Adana’nın yükünü çektiklerini, Adana ticaretini, Adana sanayisini ayakta tuttuklarını, istihdama ve ekonomiye önemli destek verdiklerini sözlerine ekledi. 
Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, günün anısına Başkan Çetin’e teşekkür plaketi verdi.

FOTO GALERİ