Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA; TERÖR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ

Sakarya, TUGİK Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı değerlendirdi
 
 
‘Terör birliğimizi bozamaz’
 
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, terör olaylarının ülkede birlik ve beraberliği bozamayacağını, Türkiye’de yaşayan herkesin teröre karşı kenetlenip, kardeşçe yaşamayı sürdüreceğini söyledi.
TÜGİK’in 11’inci Başkanlar Kurulu Toplantısı, Afyon Güral Otel'de yapıldı. Türkiye'nin tüm bölgelerinden GİAD ve federasyon başkanlarının bir araya geldiği toplantı 2 gün sürdü. “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” başlığıyla gerçekleşen toplantıda, Türkiye’de son aylarda tırmanan terör olayları kınandı, Türkiye'deki son siyasi ve ekonomik gelişmelere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunuldu. Türkiye’de Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Laz, Çerkez demeksizin, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana kardeşçe, bir arada yaşadığı dikkat çekilen toplantıda yapılan konuşmalarda, Türkiye’nin bütünlüğüne karşı oynanan oyunlara karşı dikkatli olması gerektiği de vurgulandı.
TÜGİK Başkanı Erkan Güral, yaşanan terör olaylarına karşı dosta düşmana ülke olarak birliği göstermek gerektiğini vurguladı. Güral, “Gün, birlik olma günüdür. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız her ne olursa olsun, 78 milyon hepimiz birlikte Türkiye’yiz. İşte bu salon, bunun en güzel örneğidir. Türkü, Kürdü, Arab'ı, Laz'ı, Çerkez'i, Alevi'si ve Sünni'si hepimiz bir aradayız. Büyük ve güçlü Türkiye için daha fazla ne yapabilirizin çabasındayız” dedi.
Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten, zorlu bir dönemeçten geçtiğini bildiren TÜGİK Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, terörün amacının ülkeyi kaosa sürüklemek olduğunu, terörün ülkede yaşayanların umuduna da baskı yaptığını kaydetti. Özellikle iş dünyasının, yatırımcıların güvensizlik ortamında, terör ortamında yatırım yapma konusunda korku yaşayabildiğini de  hatırlatan Sakarya, TÜGİK toplantısının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
KARDEŞLİK KAZANSIN
“TÜGİK Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda da ülke gündemini, terörü, ekonomiyi değerlendirdik. Çok faydalı bir toplantı oldu. İş dünyası olarak gelecekten umutluyuz. Terörün amacı belli. Huzursuzluk yaratmak, kaos yaratmak, umutları tüketmek, yıllardır bir arada yaşamış insanlar arasına nifak sokmak, kargaşa çıkarmaktır. Türk Milleti, ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunlara asla gelmeyecektir. İş dünyası da Türkiye’nin geleceği konusunda umudunu asla yitirmemiştir. Terör birliğimizi bozamaz. Buna kimse müsaade etmez. Yıllardır et-tırnak gibi birbirinden ayrılmadan, karşılıklı olarak birbirini sorgulamadan, ayrım yapmadan Türkiye sınırları içinde yaşayan herkes bundan sonra da yaşamlarını aynı sürdürecektir. Bir ülkede yaşayanların huzuru, refahı, mutluluğu o ülkenin ekonomisi ile doğru orantılıdır. İş dünyası da bunun farkındadır. Ülkede refahın artması, insanların mutluluğu için iş dünyası elinden gelen çabayı göstermektedir, bundan sonra da gösterecektir. Ancak, bu huzur ve mutluluk ortamının sağlanmasına engel olmayı da amaçlayan terörün galip gelmemesi için ülkemizde yaşayan herkesin moralini asla bozmadan, el ele vererek kenetlenmesi, barış içinde yaşamayı sürdürmesi, geçmişte olduğu gibi gelecekte de terörün değil, kardeşliğin kazanması hepimizin ortak arzusudur.”

FOTO GALERİ