Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA'DAN GENÇLERE ALTIN ÖĞÜTLER

    ÇÜ Sinerji Kulübü’nün zirvesinde konuştu
 
    Sakarya’dan gençlere altın öğütler
 
    Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencilerine kariyer yolunda önerilerde bulundu, “Yılmayın, durmayın, sürekli kendinizi geliştirin” mesajı verdi.
    ÇÜ Sinerji Kulübü’nün düzenlediği Geleceğe Yönelen Adımlar Sinerji Kariyer Zirvesi, 28-29 Kasım’da yapıldı. Zirvenin ikinci gününde ÇÜ öğrencileriyle buluşan TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi. Mithat Özsan Amfisi ‘ndeki zirvede “İş Dünyası ve Girişimcilik” üzerine konuşan Başkan Sakarya, “İster aile şirketinizin başına geçin, ister kendiniz sıfırdan başlayın, ister akademisyen olun, ister özel sektörde kariyer yapın. Ne yaparsanız yapın, hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramayın, engel tanımayın. Çünkü, okuldan mezun olduğunuz andan itibaren kapınızın önü hayal kırıklıklarıyla, engellerle dolu olacak. Asla hayal kırıklığına  uğramayın, engellerin hepsini tek tek geçin” dedi.
    HAYAL, ÖĞRENME, GELİŞİM
    Hayallerin peşinde koşan insanların başarıya da ulaşabildiğini, kendisinin de zaman zaman değişen hayalleri bulunduğunu kaydeden Sakarya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    “Ben hayallerimle uyuyorum. Sizin de hayalleriniz olmalı. Her gece o hayalinizle yatın. Hayalleriniz olsun ve o hayale ulaşmak için çabalayın. Hangi hayal olursa olsun, önünüze hangi zorluk gelirse gelsin aşmanız lazım. Kendinizi mental olarak diri tutmanız lazım. Mental olarak diri olmanızın en önemli yolu da kendinizi geliştirmektir. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz sizin için o kadar iyidir. Üniversiteden mezun olduğunuzda eğitiminizin bittiğini de düşünmeyin. Eğitim asla bitmez. Doğduğunuz günden öleceğiniz güne kadar geçen süre hep öğrenme sürecidir. İnsan, hayatının her anında öğrenir. Hiçbir zaman öğrenmekten de vazgeçmeyin. Farkındalığınızı da artırmanız iş dünyasında yerinizi belirler. Yaptığınız her işte farkındalık düzeyinizi mutlaka artırın. Yönetilmeden yönetmeyi beceremezsiniz. Birisi sizi ezmeden o işi öğrenemezsiniz. Yanlış yatırım sizi yok eder. Einstein’ın dediği gibi, 60 dakika süren varsa 55 dakikasını düşüneceksin, 5’inde aksiyon yapacaksın. O yüzden iş hayatında iyi planlayıp, doğru zamanda, doğru sektöre, doğru rakamı yatırmak önemli. İçinizde kendi işini kuracaklar, aile şirketinin başına geçecekler de olacaktır. Sermayeyi yemeyeceksin, kendi kurduğun şirketi kendi malın gibi görmeyeceksin. Biz asla şirketi kendi malımız gibi görmeyiz.”
    BAŞARI VE FARKINDALIK
    Hayat hikayesinden küçük hikayeler de aktaran Sakarya, 7-8 yaşında babasının teşvikiyle para kazanmak için yaptığı bazı girişimlerin hayal kırıklığı ile başlamasına karşılık yılmadan devam ederek başarıyla sonuçlandığını bildirdi. Sakarya, “Bu girişimlerim farkındalığımın farkına varmamı sağladı. O günden beri farkındalığımı yüksek tutmaya çalıştım. Önüme ne çıkarsa çıksın yılmadım, en küçük fırsatı bile değerlendirmeye çalıştım. Anlamadığımızı sorduk, öğrendik, bir işe yaramayacağını bildiğimiz bir şeyin ne olduğunu öğrendik, pazar payı araştırdık, asla vazgeçmedik, yılmadık, çaba gösterdik. Sizler de asla yılmayın, durmayın, sürekli kendinizi geliştirin. Gelecekte iş için görüşmeye gideceğiniz şirkete öyle bir CV bırakın ki sizi işe almasalar bile almadıklarına utandırın” diye konuştu.
    Sinerji Kulübü yönetimi tarafından teşekkür plaketi verilen Sakarya, bazı öğrencilerle günün anısına fotoğraf çektirdi, selfie yaptı. 

FOTO GALERİ