Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SAKARYA'DAN REFERANDUM DEĞERLENDİRMESİ

 Sakarya, referandum sonuçlarını değerlendirdi
 
   ‘Millet bir kez daha istikrar dedi’
 
   Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, “Milletimiz referandumda bir kez daha ‘istikrar’ dedi. Referandumun ardından gündem artık ekonomi olmalı. Vitesi yükseltip, ülkeyi ekonomik anlamda yüceltecek adımlar atılmalı” dedi. Sakarya, erken seçim söylemlerinin dahi gündeme getirilmeden çalışılıp, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ülke ekonomisinde açılan yaraların hızla kapatılması gerektiğini de vurguladı.
   Anayasa Değişikliği Halk Oylamasını değerlendiren TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada, doğrudan demokrasinin en etkili araçlarından biri olan halk oylaması yöntemiyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş kararının, Yüce Türk Halkının iradesine sunulduğunu ve çıkan sonuca göre yeni yönetim modelinin kabul edildiğini söyledi. Cumhuriyet tarihinin en köklü Anayasal değişikliğinin sivil siyasetin inisiyatifiyle gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Sakarya, bundan sonraki süreçte ekonomi alanındaki çalışmalara ivme kazandırılması arzusunu taşıdıklarını söyledi. Halk oylamasını geride bırakıp, ekonomik refahın artması için çalışılması ve bu yönde adımların atılması gerektiğini de kaydeden Sakarya, şöyle dedi:
   ERKEN SEÇİM
   “Uluslararası siyasetin hızla kutuplaştığı, gerginliklerin had safhaya ulaştığı günümüz dünyasında, ülke olarak güçlü durabilmek ve tehditlerle başa çıkabilmek için en fazla ihtiyaç duyduğumuz iki unsur, toplumsal bütünlük ve sağlam ekonomidir. Toplumsal bütünlüğümüze zarar verecek kısır tartışmalardan bir an önce uzaklaşmalı, yeni yönetim sistemimizi taçlandıracak sağlam ekonomiye yönelik adımları vakit kaybetmeksizin atmalıyız. Halk özgür iradesiyle kararını verdi. Milletimiz referandumda bir kez daha ‘istikrar’ dedi. Türkiye halk oylamasının ardından artık ekonomiye ağırlık vermeli. Gündem ekonomi olmalı. Erken seçim söylemleri dahi yapılmamalı. Bundan sonra yapılması gereken vitesi yükselterek, ülkemizi ekonomik anlamda yüceltecek, ekonomik refahın artmasını sağlayacak adımların hızla atılmasıdır. 15 Temmuz darbe girişiminin ekonomimizde açtığı yaraların henüz kapanmadığı bir süreçte erken seçim asla gündeme gelmemelidir.”

FOTO GALERİ