Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

SÖZLÜ'DEN ÇUKUROVA GİAD'A TAM DESTEK

Salı Yemeği’nin şeref konuğu oldu
 
Sözlü’den Çukurova GİAD’a tam destek
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana için sayısız projeleri hayata geçiren, dünyaca ünlü isimleri Adana’da misafir eden, geleceğin işadamlarına yönelik akademi programıyla da ilk olan Çukurova Genç İşadamları Derneği’ne (Çukurova GİAD) tam destek sözü verdi. Sözlü, Çukurova GİAD’ın daha iyi hizmet verebileceği, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin yapılacağı, kente yakışır bir kompleks inşa edilmesi noktasında her türlü desteği vereceklerini de söyledi.
 
Eylül ayına girilmesiyle birlikte çalışmalarına ağırlık veren Çukurova GİAD’ın yeni dönem ilk Salı Yemeği, dernek üyesi Esra Özülkü’nün işletmeciliğini yaptığı  BigChefs’de gerçekleşti. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği yemeğin sohbet konusu ortak payda Adana oldu. Derneğin yeni dönemdeki çalışmalarıyla ilgili üyelere bilgi aktaran Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ülke gündemine damga vuracak programlar yapacaklarını kaydetti. Dünyanın en çok alıntı yapılan ekonomistlerinden biri olan, ABD’deki Türk İktisat Profesörü Daron Acemoğlu’nu Adana’da misafir etmek için girişimlerde bulunduklarını açıklayan Sakarya, “Ekonomi ile ilgili çok güzel programlar yapacağız. Sosyal birlikteliğimizi de güçlendireceğiz. Oluşturduğumuz sektör kurullarıyla ticarette Çukurova GİAD üyelerini daha faal hale getireceğiz” dedi. Çukurova GİAD’ın 2014’te gerçekleştirdiği, Toronto ve Londra’nın efsane belediye başkanlarının katıldığı 3’üncü Çukurova Zirvesi’nde bulunduğu için Başkan Hüseyin Sözlü’ye bir kez daha teşekkür eden Sakarya, “Çünkü, seçimlerden hemen önce gerçekleştirdiğimiz bu programda bir kentin daha iyi nasıl yönetileceği konuşulmuş, tartışılmıştı. Kenti yönetmeye talip olanların izlemesi gereken bir programdı” diye konuştu.
 
AKADEMİNİN ÇITASI YÜKSELECEK
Çukurova GİAD üyelerine, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Adana’ya daha iyi hizmet verebilecekleri, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleşeceği, Adana’ya yakışır bir kompleks yaptıracakları müjdesi de veren Sakarya, “Adana’ya yakışır çok güzel bir bina yapacağız. İçerisinde sosyal donatıları, toplantı salonları, eğitim verilecek konferans salonu olacak. Adana’ya değer katacak bir bina yapacağız. Bu destek sayesinde Adana için çalışan, projeler hayata geçiren Çukurova GİAD, yine Adana’ya hizmet vereceği bir tesise sahip olacak. Verdikleri destek nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ve ekibine şükranlarımızı sunuyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Çukurova GİAD üyelerinin Adana ve ülke üretimine katkı koyan değerli işadamları olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, ayağı yere basan, bilginin ve iletişimin nimetlerinden istifade ederek, dünyayı takip eden bir toplumun ülkeye katkı koyacağını söyledi. Çukurova GİAD’ın yaptığı her işin kalitesine, niteliğine her zaman güvendiğini vurgulayan Sözlü, üniversite son sınıf öğrencilerine ve üniversiteden yeni mezun olmuş gençlere yönelik hayata geçirilen, bu yönüyle Türkiye’de ilk olan Çukurova GİAD Akademi’yi hayata geçiren derneğin, vakıf çatısı altında vereceği eğitimlerle geleceğin işadamlarını, ekonomistlerini, CEO’larını, genel müdürlerini yetiştirebileceğini, oluşacak farklı yapıyla akademi programının çıtasının da yükseltilebileceğini ifade etti. Sözlü, “Çukurova GİAD’ın Adana’ya koyacağı katkılar için yapacağımız hangi işbirliği varsa ben hepsine hazırım. Çukurova GİAD ile işbirliği yapmaya, onların olduğu yerde olmaya, taleplerini dinlemeye ve karşılamaya her zaman hazırız. Yerel yöneticiler katılımcı demokrasi, siyasete sivil destek açısından tabi ki böyle bir toplulukla her zaman birlikte oluruz. Topluluktaki nice insanlarla sohbetlerimizi bir arının her çiçekten bal aldığı gibi görüyoruz” diye konuştu.
 
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, günün anısına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye plaket verdi.

FOTO GALERİ