Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

TÜGİK ZİRVESİ'NDE ÇUKUROVA ZİRVESİ SORUSU

TÜGİK İş Zirvesi’ne katılanlar Çukurova Zirvesi’ni sordu


 Çukurova GİAD farkı
 
 
Adana’nın en önde gelen Sivil Toplum Örgütü (STÖ) olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), üyesi olduğu, Türkiye’nin ekonomi tabanlı en büyük STÖ’lerin biri olan Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) düzenlediği İş Zirvesi’ne de damgasını vurdu. Zirveye katılanlar, gündeme gelmesiyle birlikte dillerden düşmeyen Çukurova Zirvesi’ni sorarak, detaylar isterken, Çukurova GİAD’a övgü yağdırdılar.

Antalya Belek’teki Titanic Deluxe Hotel’de  2 gün süren TÜGİK İş Zirvesi, iş dünyasının önde gelen isimlerini buluşturdu. TÜGİK’in geçmiş ve gelecek dönem çalışmalarının yanı sıra ülke ekonomisine yönelik beklentilerin de ele alındığı zirvede 2015 beklentileri de ele alındı. 2 gün süren zirvenin ilk gününde Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gökhan Turan’ın moderatörlüğünde “Girişimcilikte Fark Yaratanlar” başlıklı oturum yapıldı. İkinci günde ise Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen, “Türkiye’de ve dünyada eko-politik gündem ve 2015 yılına yönelik beklentiler” konulu oturumda, Dr. Can Fuat Gürlesel, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Ali Saydam’ın katılımıyla cari açık dahil olmak üzere ekonomiye yönelik konular geniş yelpazede değerlendirildi.

Çukurova GİAD, geniş katılımla yer aldığı zirveye damgasını vuran dernek oldu. Diğer katılımcıların ve konuşmacıların, 19 Ocak 2015'te yapılacak 4'üncü Çukurova Zirvesi ile ilgili sorular sorarak, detay istemelerinin yanı sıra, derneğin faaliyetlerinden övgüyle söz etmeleri, Çukurova GİAD'ın etkinlikleriyle Türkiye'ye sesini duyurduğunun bir kez daha göstergesi oldu

TÜGİK Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türkiye ekonomisi için büyük önem taşıyan TÜGİK İş Zirvesi’nde konuşulan konuların ülke ekonomisinin gelişimine de katkı sunacağını söyledi. TÜGİK’e üye diğer derneklerin üyelerinin Çukurova Zirvesi ile ilgili bilgiler istemesinin Adana’da yapılanların oluşturduğu etkiyi gösterdiğini vurgulayan Sakarya, şöyle dedi:

“TÜGİK İş Zirvesi’nin ardından İstanbul’da Adana Rekabet Araştırması Raporu’nu açıkladık. Şimdi 19 Ocak 2015 tarihinde yapacağımız 4’üncü Çukurova Zirvesi’ne daha fazla yoğunlaştık. Her zaman söylediğimiz ve istediğimiz şey Adana’nın dünya kenti olmasıdır. Çukurova GİAD olarak Adana’ya katkı koymak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdan biri olan Çukurova Zirvesi toplantılarımızın ilkini 2012’de Nouriel Roubini’nin, ikincisi 2013’te Gerhard Schröder’in, 3’üncüsü 2014’te ünlü belediye başkanları Ken Livingstone ve David Miller’in katılımlarıyla gerçekleştirmiştik. Her biri büyük yankı uyandıran, gözlerin Adana’ya çevrilmesini sağlayan bu toplantılarımızın 4’üncüsü 19 Ocak 2015 tarihinde, ABD eski Başkanı Bill Clinton’un Ekonomi Başdanışmanı Nobel ödüllü ünlü ekonomist Joseph Stiglitz’in katılımıyla yapılacak. Çukurova GİAD’ın Adana dışında konuşulması, yaptıklarımızdan övgü ile söz edilmesi, bizleri mutlu etti. Kentimiz için çalışmaları sürdüreceğiz.”