Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

TUNALI ÇUKUROVA GİAD'I ZİYARETİNDE HATIRLATMADA BULUNDU

Tunalı, Çukurova GİAD’ı ziyaretinde hatırlatmada bulundu
 
   ‘Borç yapılandırmasında son fırsat’
 
   Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi borçlarının yapılandırılmasından yararlanan mükelleflerin kanundan yararlanabilmeleri için yükümlülüklerin yerine getirilmesinin, büyük önem arz ettiğini söyledi.
   Başkan Ahmet Tunalı, Grup Müdürleri Recep Yavuz, Kamil Kurt ve Mükellef Hakları Müdürü Taner Canbolat ile birlikte Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya’yı ziyaret etti. Başkan Yardımcıları Kazım Tosun ve Hakan Burç, Genel Sekreter Rafet Milli, Yönetim Kurulu Üyeleri Ceyhun Baskın ve Kahraman Özer Canbulan’ın da bulunduğu ziyarette 6736 sayılı Kanun ile ilgili açıklamalarda bulunan Tunalı, kanunla vergi borçları taksitlendirilen mükelleflerden Kasım 2016’da ödeme yapmayanlara kanuna eklenen geçici madde ile son bir şans daha verildiğini hatırlattı. Yapılan düzenlemeye göre ilk 2 taksitin zamanında ödenmesi gerektiğini hatırlatan Tunalı, şunları söyledi:
   “Yapılandırması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını, geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebilecek, böylece kanundan yeniden yararlanma imkânına kavuşmuş olacaklardır. Kanun kapsamında peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih ederek yapılandırılan tutarları ödemeyen borçlular Mayıs 2017 ayı sonuna kadar ödemelerini peşin yaptıkları takdirde peşin ödeme indiriminden yararlanabileceklerdir. 6736 sayılı Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmıştır. Buna göre, Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayında, Şubat ayında ödenecek taksitler Haziran ayında ödenecektir. Diğer taksitler de aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden itibaren dörder ay uzamış bulunmaktadır.”
   ‘MAYIS AYINDA ÖDEMELER YAPILMALIDIR’
   6736 Sayılı Kanuna göre, taksit ödeme süresince tahakkuk eden vergilerin de gününde ödenmesi gerektiğini hatırlatan Ahmet Tunalı, “6736 sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için Mayıs 2017 ayında yapılması gereken ödemeler büyük önem taşımaktadır. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin, peşin veya ilk iki taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini Kasım 2016 ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde Kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir” diye konuştu.
   EKONOMİK CANLILIK VE REFAH
   Bilgilendirme nedeniyle teşekkür eden Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, Adana ekonomisinde son süreçte iyileşme yaşandığını, bu durumun yatırım ve vergiye de aynı oranda yansıyacağını söyledi. 2016 yılının sıkıntılı geçtiğini anlatan Başkan Sakarya, “Gerçekten çok zor bir yıldı. İnşallah 2017 toparlanma yılı olacak. Seçimlerin de normal sürecinde yapılacağı görülüyor. Zaten piyasalar seçim adının telaffuzunu dahi istemiyor. Ülkemizi ekonomik canlılık ve refahın artacağı günler bekliyor” dedi. 

FOTO GALERİ