Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

TÜRKİYE TURİSTİNE İLK DESTEK ÇUKUROVA GİAD'DAN

TÜGİK’in kampanyası üzerine Belgrad’taki toplantı Trabzon’a alındı
 
 
 
‘Türkiye Turisti’ne ilk destek Çukurova GİAD’dan
 
 
 
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK), terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilimin turizme olumsuz etkilerini dikkate alarak başlattığı “Bu sene Türkiye Turistiyiz” kampanyasına ilk katılım Çukurova Genç İşadamları Derneği’nden (Çukurova GİAD) geldi. Çukurova GİAD Üyesi Aydın Temel, koordinatörlüğünü yaptığı şirketin Belgrad’da yapılması planlanan bayi toplantısını Trabzon’a çekti.
 
TÜGİK’in 14-17 Ocak 2016 tarihlerinde Antalya’da yaptığı İş Zirvesi’nde terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilim nedeniyle turist sayısındaki azalmanın devam edebileceği dikkate alınarak başlatılan “Bu sene Türkiye Turistiyiz” kampanyası, konfederasyona bağlı GİAD’ların üyelerince takdirle karşılandı. Antalya’dan yapılan çağrıya ilk katılım ise TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sakarya’nın başkanlığını yaptığı Çukurova GİAD’dan geldi. Çukurova GİAD Üyesi Aydın Temel, Bayi Satış Koordinatörlüğü’nü yaptığını şirketin Belgrad’ta yapılacak bayi toplantısını Trabzon’da yapma kararı aldı. Merkezi İstanbul’da bulunan Tırsan Treyler Sanayi ve Ticaret Nakliyat A.Ş.’nin Bayi Satış Koordinatörü Aydın Temel, “TÜGİK İş Zirvesi’nde ‘Bu Sene Türkiye Turistiyiz’ şeklindeki çağrıya kayıtsız kalamazdık. Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Zirvenin ardından ilk işimiz 22 Ocak’ta Belgrad’da yapılacak olan Tırsan bayi toplantımızın yerini değiştirmek oldu. Ülke turizmine destek vermek, özellikle Anadolu kentlerinde turizmin canlanması için toplantıyı Trabzon’a aldık. 22 Ocak’ta başlayıp, 2 gün sürecek toplantımıza ülkemizin en büyük Mercedes, Ford, Renault, Volvo,Daf bayisi 60 kişi katılacak. Çukurova GİAD üyelerimiz İkikardeş Otomotiv’in sahibi Uğur İkikardeş ve Mengerler Adana Şube Genel Müdürü Süleyman Emen de toplantımıza katılacaklar. Bu değişiklik şirketimize fazladan ekonomik yük getirmesine rağmen, ülkemizin kazanması, ülkemiz turizminin canlanması, ülkemizin bu desteklere ihtiyacı olduğunu düşündük ve artı yüke bakmadan bayi toplantımızı Trabzon’a aldık” dedi.
 
‘ÜLKEMİZE DESTEK ÖNEMLİ’
Genel başkan yardımcılığını yaptığı TÜGİK’in başlattığı çağrıya ilk katılımın başkanlığını yaptığı derneğin üyesinden gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, “1 Kasım’ın ardından hükümetin aldığı kararlarla ülke olarak daha refah, daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye olacağına herkesin inancı vardı. Ancak, ülkemizde yaşanan terör olayları, ardından Rusya ile yaşanan sıkıntı özellikle turizmi olumsuz bir atmosfere soktu. Ülke turizminin yaşadığı sorunlu döneme TÜGİK olarak destek verebilmek amacıyla ‘Bu Sene Türkiye Turistiyiz’ çağrısı yaptık. Konfederasyonumuza bağlı GİAD’ların üyesi işadamlarından yıl boyunca iş seyahatleri dışındaki tatil amaçlı turistik gezilerimizi yurtiçinde yapalım, çevremizdeki insanları da bu kampanyamıza destek vermeye çağıralım istedik. Bu çağrımız ve ülkemize vereceğimiz destek önemli. Türkiye genelinde 10 bin üyeye sahip TÜGİK olarak ülkemize her zaman destek olacağız” diye konuştu.
 
TIRSAN HAKKINDA BİLGİ :
38 yıldır Türkiye Treyler sektöründe aralıksız lider olan şirket, yaklaşık 52 ülkeye ihracat yapıyor. Rusya ve Almanya’da fabrikaları bulunan Tırsan Treyler A.Ş., İSO’nın açıkladığı Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi’nde 159’uncu sırada yer alıyor. Yaklaşık bin 500 kişinin istihdam edildiği şirket, Türkiye pazar payında yüzde 33 ile açık ara liderliğini devam ettiriyor. Türkiye genelinde 16 bayisiyle 35 lokasyonda hizmet veriyor. 

FOTO GALERİ