Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

TÜRKİYE'YE ÇUKUROVA GİAD DAMGASI

Nobel ödüllü Ekonomist Stiglitz 19 Ocak’ta Adana
 
 
 
Türkiye’ye Çukurova GİAD damgası
 
 

2012’den bu yana yaptığı Çukurova Zirvesi toplantıları Türkiye’ye damgasını vuran Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), 19 Ocak’ta yine büyük bir organizasyona daha hazırlanıyor. Dünyanın en önemli ekonomistinden biri olan, ekonomik krizler konusundaki yaklaşımlarıyla dünya ekonomisine yön veren Joseph E. Stiglitz, Çukurova GİAD organizasyonuyla Adana'ya geliyor. Stiglitz’in Global ekonomide 2015 beklentileri ve Türkiye’nin önemi konusunda önemli açıklamalar yapması bekleniyor.
 
Çukurova GİAD’ın her yıl düzenlediği Çukurova Zirvesi’nin 4’üncüsü 19 Ocak’ta Adana Hiltonsa Otel’de yapılacak. İlkini  2012’de Prof. Dr. Nouriel Roubini’yi konuk ederek yapan, ardından 2013’te Almanya eski Başbakanı Şansölye Gerhard Schröder'i, 2014’te Londra’yı 8 yıl boyunca yönetmiş efsanevi Belediye Başkanı Ken Livingstone ve Toronto’yu 7 yıl yöneten vizyoner Belediye Başkanı David Miller’i ağırlayarak Çukurova Zirvesi toplantılarını sürdüren Çukurova GİAD,  4’üncü Çukurova Zirvesi'nde ABD eski Başkanı Bill Clinton döneminde Beyaz Saray Ekonomi Başdanışmanı olan, Nobel Ödüllü Ekonomist Columbia Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Joseph E. Stiglitz'i ağırlayacak. Stiglitz'in baş konuşmacı olarak katılacağı "Global ekonomi ve 2015 beklentileri, Türkiye’nin Önemi” ana temalı Çukurova Zirvesi, birçok ünlü konuşmacı, üst düzey bürokrat, tüm Türkiye’den şirket yöneticileri, patronlar, ekonomistler ve gazetecilerin katılımıyla gerçekleşecek.
 
DEV İSİMLER ZİRVEDE
Stiglitz’in baş konuşmacı olarak katılacağı zirve gün boyu sürecek. Küresel rekabette Adana’nın konumunun da ele alınacağı zirvede “Patronların 2015 Türkiye’si” başlıklı oturumda, iş dünyasına yön veren isimlerden Ali Ağaoğlu, Abdullah Kiğılı ve Abdullah Kavukçu konuşacak. “Türkiye’nin global yatırım politikaları ve Adana için uzun dönem kalkınma planı” konusunda ise  Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ve Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı konuşma yapacaklar.
 
TÜRKİYE GÜNDEMİNDEKİ GİAD
Yaptığı organizasyonlarla Türkiye gündemine damga vuran, Adana’nın uluslararası düzeyde tanınmasını sağlayan Çukurova GİAD Başkanı ve TÜGİK Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sakarya, 19 Ocak’ta gerçekleşecek 4’üncü Çukurova Zirvesi’nin ekonomi ve iş çevreleri tarafından çok önemsendiğini ve yakından takip edildiğini söyledi. Bu toplantının ekonominin nabzını tutmasının yanı sıra Adana'nın tanıtımı açısından da büyük önemi bulunduğuna dikkat çeken Sakarya, “Türkiye'nin her yerinden önemli iş adamlarımız, CEO'lar, iş dünyasına, ekonomiye yön veren ekonomistler ve kanaat önderleri bu programa davetlidir. Amacımız böylesi önemli ve nitelikli bir misafir grubuyla konuklarımızı dinleyip bilgilenmek, Adana'da böylesi güzel işlerin yapılabildiğini tüm Türkiye'ye gösterebilmek ve Adana'ya dikkat çekmektir. Bu toplantı Adana için tarihi bir fırsat olacaktır. Adana'nın yatırım için doğru yer olduğunu anlatacağımız zirve ile ekonomik gelişmeler de Adana'da konuşulacaktır” dedi. 

FOTO GALERİ