Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ KİMSE ÇALAMAZ

     Sakarya, Türk Milleti’nin birliğinin 15 Temmuz’da gösterildiği söyledi
 
     ‘Ülkemizin geleceğini kimse çalamaz’
 
     Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 2 yıl önce yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye’nin geleceğinin yok edilmek istendiğini, ancak, Türk Milleti’nin buna izin vermeyerek ülkesine sahip çıktığını söyledi. Sakarya, “Ülkemizin geleceğini kimse çalamaz. 15 Temmuz da bunun açık bir göstergesi olmuştur” dedi.
     15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi’nin 2’nci yıldönümü nedeniyle açıklama yapan TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türk Milleti’nin 15 Temmuz’da herhangi bir topluluk olmadığını, kenetlenmiş bir millet olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini vurguladı. Hain darbe girişimini planlayanların Türkiye’nin geleceğini esaret altına almak istediğini kaydeden Başkan Sakarya, 15 Temmuz’un ülke ve millet olarak güçlü, dimdik, ayakta olma zorunluluğunu da gösterdiğini söyledi. Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyenlerin her an pusuda beklediğine dikkat çeken Sakarya, şöyle konuştu:
     “Kurtuluş Savaşı’nda açılan her cephede, dil, din, mezhep farkı gözetmeksizin, yan yana omuz omuza savaşarak, ülkemiz için canlarını veren Türk Milleti, 15 Temmuz’da da yine vatanı için tankların, silahların, mermilerin önüne kendini atarak, tarih yazmıştır. Tarih boyunca bedelini ödemediği hiçbir kazancı olmayan Türk Milleti, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere derslerini vermiştir. Türk Milleti’nin, cesaretini tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği 15 Temmuz, bizlerin devlet ve millet olarak güçlü olmak zorunluluğumuzu da gözler önüne sermiştir. Ülkemiz ve milletimiz ancak güçlü olduğu takdirde dimdik ayakta durabilir, bu sayede pusuda bekleyen düşmanlarımız da hain emellerine ulaşamazlar. Seçimle gelen Cumhurbaşkanımızı şehit etmeye kalkışan, özgürlüğümüzün ve demokrasimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalayan, askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşlarımızı şehit eden, ülkemin geçmişini yok ederek geleceğimizi çalmaya kalkışan hainlere asla fırsat verilmeyecektir. Ülkemizin geleceğini hiç kimse çalamaz. 15 Temmuz da bunun açık bir göstergesi olmuştur. Hangi silahı, hangi ekonomik argümanı, hangi terör örgütünü, hangi haini kullanırsa kullansınlar, vatanımızı işgal edemezler, devletimizi yıkamazlar, milletimizi bölemezler, bayrağımızı indiremezler, ezanımızı susturamazlar, bu vatanı kul-köle-kukla edemezler, edemeyecekler. Orta Asya’dan gelen köklerimizle, Osmanlıdan gelen mirasımızla, Cumhuriyetin gelecek nesilleriyle dün de vardık, bugün varız dimdik ayaktayız, yarın da var olacağız.”
 
DEMOKRASİ PROJESİ 
15 Temmuz’u unutturmamak için harekete geçen, Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD, hain darbe girişiminin daha az hissedildiği Adana’da Demokrasi Projesi’ni hayata geçirdi. Kalkışmayı akıllara kazıtan bu proje çerçevesinde darbe girişimini anlatan film yapıldı. 1 Ekim 2016’da gerçekleşen film gala programında 15 Temmuz şehitleri, yakınlarının ve gazilerin de katıldığı törenle anıldı. Darbe girişiminde yaşanan olayları, halkın gösterdiği kahramanlıkları ve fedakarlıkları anlatan demokrasi filmi dev LED ekran ve özel ses cihazlarıyla donatılmış 2 kamyonla Adana ve ilçelerinde izletildi. Bir ayda 6 bin kilometre yol kat edilerek, toplam nüfusu 465 bin olan 11 ilçe merkezi ve 199 köy gezilerek film Adanalılara izletildi. Ardından Adana’nın merkez Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerine geçildi. Merkez Yüreğir İlçesi’nde ise özel olarak dizayn edilerek, seyyar sinemaya dönüştürülen, 100 koltuk kapasiteli sinema tırı hizmete sokuldu. Kamyonlarla köyler gezilirken, sinema tırında 60 seansta 6 bin kişinin 15 Temmuz filmini izlemesi sağlandı. Yaklaşık 2,5 ay süren Demokrasi Projesi sonunda, 15 ilçede toplam 407 köy ve mahallede 2 milyon 79 bin nüfus ile buluşularak, 15 Temmuz filmi izletilmiş ve hain darbenin etkileri Adanalıların zihinlerinde daha fazla yer bulmuş oldu.

FOTO GALERİ