Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

VALİ BÜYÜK; STK'LARIN GÜCÜ MEDENİYET GELİŞMİŞLİĞİ

​Çukurova GİAD, Vali Büyük’ü ziyaret etti
 
‘STK’ların gücü medeniyet gelişmişliği’ 
 
Adana Valisi Mustafa Büyük, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) sayılarının, niteliklerinin ve yaptıkları çalışmaların ülkelerin medeniyet gelişmişliğini de gösterdiğini, bu bağlamda ülke, kentler ve üyeleri açısından faaliyetleri, projeleriyle öne çıkan STK’ların büyük önem taşıdığını söyledi.
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Üye Gökalp Sofuoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Baskın, Adana Valisi Mustafa Büyük’e ‘Hoş geldin’ ziyaretinde bulundu. Derneğin kuruluşu ve çalışmaları ile ilgili Vali Büyük’e bilgi veren Başkan Sakarya, 22 yıllık geçmişe sahip Çukurova GİAD’ın 160 üyesi bulunduğunu, üyelerinin 16 bin kişiye istihdam sağladığını, Adana ihracatının 5’te 1’inin Çukurova GİAD üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
‘ADANA’NIN TANITIM EKSİKLİĞİ VAR’
Çukurova GİAD olarak özellikle son 2 yılda yaptıkları çalışmalar, organizasyonlar ve projelerle tanıtımda çok eksiği bulunan Adana’nın uluslararası düzeyde tanınmasını sağladıklarına dikkat çeken Sakarya, “Kentimize hizmet etmek, katkı koymak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde Adana’da bugüne kadar yapılmamış şeyleri yaptık, eksikliğini gördüğümüz önemli çalışmalara imza attık. Dünyaca ünlü ekonomist Roubini’yi, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’i, Londra’nın ve Toronto’nun belediye başkanlarını Adana’ya getirdik. Gündeme yönelik programlar, projeler gerçekleştirerek faydalı olmaya çalıştık. Yine gündeminde konularla, konuklarla, hızlı karar alıp, kısa zamanda çok güzel projeleri hayata geçirecek, üyelerimiz için, Adana’mız için, ülkemiz için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Çukurova GİAD’a başarı dileyen Adana Valisi Mustafa Büyük de, programının uygunluğu çerçevesinde derneğin organizasyonlarına katılacağını, kent yararına, kentin her alandaki gelişimine katkı olacak çalışmalarına destek vereceğini söyledi. STK’ların, özellikle işadamı derneklerinin, işadamlarının birbirlerini tanıması, diyalog ortamı olması açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, “Kendi içinizde diyaloğu, dayanışmayı artırdığınızda, işbirliği ortamı oluşturduğunuzda bu şehrin genel mahiyetteki ekonomik kalkınmasına katkı sağladığınız gibi bireysel olarak her biriniz de bundan istifade eder hale geliyorsunuz. Dünya da böyle. Medeni toplumların hepsinde, medeniyet gelişmişliği STK’ların gücüyle ölçülmeye başladı. Hatta insanların kaç STK’ya üye olduğuna bakılıyor. Kişinin değerini ölçen en önemli kriterlerden birisi bu. Sosyal sorumluluk projelerine katkılarına bakılıyor. İşbirliğine, diyaloğuna, başkaları ile beraber hareket etme özelliklerine bakılıyor. Bu nedenle derneklerin anlamlı ve faydalı hale gelmesi, hem sizlere, hem şehrimize katkı sağlaması gerekiyor” diye konuştu. 

FOTO GALERİ