Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

VALİ COŞ'TAN ÇUKUROVA GİAD'A ÖVGÜ

Vali Coş’tan Çukurova GİAD’a övgü, Adana için birlik çağrısı
 
‘Asgari müştereklerde birleşmeli’
 
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, son iki yılda yaptığı faaliyetler, hayata geçirdiği projeler ve konuk ettikleri ünlü isimlerle Adana’nın adını uluslar arası düzeyde duyurarak, Adana’ya yeni bir imaj kazandıran Çukurova Genç İşadamları Derneği’ne (Çukurova GİAD) övgü yağdırdı. Yönetime nasihatta bulunurken, Adana için herkese birlikte çağrısında bulunan Coş, “Asgari müştereklerde birleşmeye ihtiyacımız var. Farklılıkları zenginlik görüp, eleştirel düşünce geliştirilmeli” dedi.
Çukurova GİAD’ın 29 Mart’ta yapılan genel kurulda yönetime gelen, yeniden seçilen Başkan Ömer Faruk Sakarya ile Başkan Yardımcıları Hakan Burç ve Kazım Tosun, Genel Sekreter Kamer Acer, sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Rafet Milli, Ömer Ertuğrul ve Ceyhun Baskın, Vali Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti. Başkan Sakarya, dernekte son 2 yılda yaptıkları çalışmaları anlatan kitabı Vali Coş’a takdim etti. Yeni yönetimi tanıtan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aktaran Sakarya, “Kentimiz için çaba göstermeye devam edeceğiz. Yaptıklarımıza, memleketimize boynumuzun borcu olduğu gözüyle bakıyoruz. Bu dönem Allah nasip ederse daha iyilerini yapacak, elimizden geldiği kadar kentimize katkı koymaya çalışacağız. Adana’mızın ulusal büyük bir organizasyona ihtiyacı var. Bir birliktelikle bunu da gerçekleştirmenin çabasında olacağız. Bugüne kadar Çukurova GİAD olarak oturduğumuz yerden demeç vermedik, somut şeyler yaptık. Bu dönem yapacağımız somut şeylerin yanında biraz da üzmekten, kırmaktan korkmayıp, yanlış gördüklerimizi kentimiz için dile getireceğiz” dedi. Sakarya, Vali Coş’a, Portakal Çiçeği Karnavalı’nda belediye başkanlarıyla bir araya gelip, verdiği birliktelik mesajını da aldıklarını, Adana’nın birlikteliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.
‘ELEŞTİRİ DOST İŞİDİR’ 
Çukurova GİAD’ın Adana için verdikleri hizmet nedeniyle teşekkür eden Vali Coş da, şunları söyledi:
“Biz yaptıklarınızı biliyoruz, sizleri takdir ediyoruz. Adana için, ülke için yaptığımız güzel çalışmalardan ötürü sizlere ve sizlerin şahsında bütün mensuplarınıza teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz. Hakikaten güzel işlerle, etkinliklerle Adana’nın ismini duyuruyorsunuz. Adana’da asgari müştereklerde birleşmeye ihtiyacımız var. Farklı görüşlerimiz, düşüncelerimiz, görüşlerimiz olacak, ama, bu farklılıkları zenginlik olarak görüp, eleştirel düşünceyi geliştirip, sorunları görünmeyen yönlerinden dikkate alarak anlama, yorumlama, tahlil etme, çözme yeteneğini konuşmamız gerekir. Herkes tek dize düşünsün olmaz. Aslında yapıcı olarak bakıldığı zaman faydalı olan değişik açılardan tahlil edebilme kapasitesini bir ihtiyaç meselesi, ayrışma meselesi, çekişme meselesi haline getirmememiz lazım. Adana’da her şey daha güzel olacaktır. İnsanların eleştiriye ‘evet’, hakarete ‘hayır’ demesi lazım. Eleştirilerden ders alacağız. Eleştiri aslında dost işidir, katkıdır neticede.”
YENİ BAŞKANLARA BAŞARI DİLEDİ
30 Mart’ta göreve gelen belediye başkanlarına da başarı dileyen Coş, “Kimseye karşı önyargımız yok. Halkın seçtiği herkes bizim başımızın tacı. Sonuçta hepimiz faniyiz. Fani hayatımızda elimizden geldiğince doğru işler yapmamız, kalıcı işler yapmamız, hoş sada bırakmamız, kendimiz bizzat bırakamıyorsak da bırakmak isteyenlere dirsek vermemiz lazım. Bu doğrultuda çalışırsak neticede hepimiz kazanırız, Adana kazanır” diye konuştu.