Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

'VATAN İÇİN ÖLENE KADAR NÖBETTEYİZ'

   Sakarya, Demokrasi Nöbeti’ni değerlendirdi
 
 
   ’Vatan için ölene kadar nöbetteyiz’
 
 
   Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin halkın birlik ve beraberliği ile önlendiğini, ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenlerin halkın desteğiyle engellendiğini belirterek, “15 Temmuz’un yıldönümünde meydanlara inerek demokrasi nöbeti tutan yüce Türk Milleti, vatanı için ölene kadar nöbette olacağını bir kez daha gösterdi” dedi.
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Adana Valiliği’nin öncülüğünde, Çukurova GİAD’ın da arasında bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Adana Milli İradeye Saygı Platformu’nun desteğiyle düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Merkez Park’ta on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. 2 gün süren etkinliğe katılarak Demokrasi Nöbeti tutan TÜGİK Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, vatandaşların meydanlara inerek bir kez daha milli birlik ve beraberliğini gösterdiğini söyledi. Adana’daki Demokrasi Nöbeti’ni değerlendiren Sakarya, 15 Temmuz 2016’da yaşanan karanlık geceyi kınamak, şehit ve gazileri anmak için halkla beraber meydanlarda yer aldıklarını kaydetti. Geçen yıl tankların, topların karşısında durmak için sokaklara akın eden Türk Milleti’nin, 15 Temmuz’un yıldönümünde birlik ve beraberlik içerisinde tüm dünyaya demokrasi dersi vermek için sokaklara ve meydanlara indiğini ifade eden Sakarya, “2 gün süren demokrasi nöbetinde bu millet vatan sevgisini hainlere bir kez daha gösterdi. Cumhurbaşkanımız, o kara gecede milletimizi sokaklara davet etmeseydi, halk darbecilere karşı koymasaydı bugünleri inanın ki hiçbirimiz göremezdik. Kim bilir bizleri ne karanlık günler bekliyordu. 15 Temmuz, o karanlık günlere düşmediğimizi ve düşmeyeceğimizi tüm dünyaya gösterdiğimiz bir gün oldu. Bundan sonra da 15 Temmuzlar Demokrasi Bayramı olarak hep kutlanacaktır. 15 Temmuz’un yıldönümünde meydanlara inerek demokrasi nöbeti tutan halkımız, vatanı için ölene kadar nöbette olacağını bir kez daha gösterdi” diye konuştu. Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olarak milli iradeye destek verdiklerini darbe girişiminin ilk anlarından itibaren haykırdıklarını da vurgulayan Sakarya, şöyle konuştu:
   “Ülkemizi karanlığa gömmeye çalışanlara milletimizle beraber ‘dur’ dedik, nöbetler tuttuk. Öyle yüce bir milletiz ki ölmekten, şehit olmaktan değil abdestsiz ölmekten korkarız. Öyle yüce bir milletiz ki, selalarımız okunurken duya duya, bile bile şehadete koşar, tanka, topa, tüfeğe karşı vatan için bedenimizi siper ederiz, şehit oluruz. 15 Temmuz hain darbe girişimini yapan hainler halkın sağ duyusu, birlik ve beraberliği sayesinde amaçlarına ulaşamadılar. Başaramadılar, milletimizi bölemediler, bayrağımızı İndiremediler, bu millete diz çöktüremediler. Milli iradenin dün, bugün ve daima yanındayız. Devletimize, milletimize, demokrasimize, milli iradeye, Cumhurbaşkanımıza, Gazi Meclisimize ve seçilmiş hükümete yapılan hain darbe girişimini bir kere daha kınıyoruz. Demokrasiye inanan Türk Milleti, 15 Temmuz 2016’da meydanlara inerek, darbenin karşısında inançla durmuş, cuntacıları geçit vermemişti. Ülkemizin milli birlik ve beraberliğine yönelik bu saldırılar dün başarılı olamadı, bugün ve tarih boyunca da başarılı olamayacaktır. Biz bu karanlık günleri geride bırakmak için milletçe üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün ve daima milli iradenin yanında olacağımızı belirtirken, hain kalkışma sırasında canlarını gözünü kırpmadan feda eden güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’ta rahmet diler, gazilerimize saygı ve minnetlerimizi sunarız. Ülkemizin huzuru, bekası ve güvenliği için her zaman nöbetteyiz.” 

FOTO GALERİ