Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU


Çukurova GİAD’dan bir kültür hizmeti daha
 
 
Adana SıfırBir’e kavuştu
 
 
Birçok ilke imza atan, Adana için çalışan, organizasyonları, etkinlikleri büyük yankı uyandıran Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), bu kez dergi çıkardı. Derneğin kültürel etkinlikleri kapsamında yayın hayatına başlanan ‘SıfırBir’ adlı dergi, dolu içeriğiyle dikkat çekti.

Üyesi işadamlarının yanı sıra, Adana için büyük projeleri hayata geçiren, Adana’nın en etkin sivil toplum örgütü olan Çukurova GİAD, bir kez daha kolları sıvadı. Yaptığı toplantılar, söylemleriyle Adana için ‘Dünya kenti’ vizyonunun dillerden düşmemesini, dünya kenti hedefinde projelerin konuşulmasının sağlanmasını sağlayan Çukurova GİAD, kültür hizmeti olarak Adana’ya SıfırBir Dergisi’ni kazandırdı. Farklı konularda, birbirinden güzel yazılar, röportajlarla dikkat çeken SıfırBir’in ilk sayısının kapağında Adana’nın bağrından yetişen, Türk Futbolu’nun ilerlemesinde büyük emeği bulunan, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yer aldı. İş dünyasının yanı sıra ekonomi, spor, moda, sanat, iş hukuku, seyahat, tasarım, tarım gibi birbirinden farklı onlarca konunun yer bulduğu Çukurova GİAD SıfırBir dergisi, 15 Mayıs, 15 Ekim ve 15 Aralık olmak üzere yılda 3 kez yayınlanacak. Dergide, derneğin etkinliklerine de yer verilecek, üyelerin bulunduğu sektörler, firmaların tanıtımları da yapılacak. SıfırBir dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni Hürriyet Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı’nda çeyrek asır gazetecilik yapan Yüksel Eker, Yayın Koordinatörlüğünü ise Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ceyhun Baskın yürütecek. Derginin Yayın Kurulu’nda ise Aslı Teymen, Didem Görgün, Efsun Tekyeten, Gonca Saygılı, Kahraman Özer Canbulan, Özgür Çerçi, Selçuk Ramazanoğlu ve Tolga Gezerşen yer alıyor.

Derginin Adana’ya hayırlı olmasını dileyen Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, SıfırBir’in ilk sayısındaki yazısında da Adana’ya verdikleri önemi, duydukları aşkı dile getirdi. Dergide emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Sakarya, Çukurova GİAD olarak sadece üyelerine karşı sorumlu olmadıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Biz, işadamlarının yanı sıra,  doğduğumuz, doyduğumuz, kazandığımız, çocuklarımızın geleceği olan Adana’ya daha fazla katkı koymak için daha fazla çalışacağız. Kentin en etkin derneği olmak tabi ki kolay değil. Liderlik sorumluluk demektir. Biz de bu sorumluluğun farkındayız. Hani bir söz vardır, (Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok) diye. Çukurova GİAD, nereye gideceğini, hedefinin ne olduğunu çok iyi biliyor. Sevdası hep aynı; Adana. Hedefi hep aynı; Adana. Yolu hep aynı; Adana’ya hizmet yolu. İşte Çukurova GİAD, Adana sevdası ve memleketine hizmet aşkıyla, her bir üyesinin verdiği destekle, gençliğin heyecanıyla durmaksızın çalışacak. Kazanan hep Adana olacak.”
 

FOTO GALERİ