Üye Girişi

 • ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

  ADI KÜÇÜK GURURU BÜYÜK PROJE

 • ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

  ADANA SIFIRBİR'E KAVUŞTU

 • NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

  NOBEL ÖDÜLLÜ STIGLITZ ADANA’DA

 • ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

  ÇUKUROVA GİAD CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA

 • ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD FATİH TERİM'İ KONUK ETTİ

 • EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

  EFSANE BAŞKANLAR ADANA'DA BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

 • HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

  HAYALİMDEKİ ADANA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 • SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

  SCHRÖDER, ÇUKUROVA GİAD İLE ADANA'DA

 • ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

  ÇUKUROVA GİAD, KRİZ KAHİNİ ROUBINI'YI KONUK ETTİ

 • 'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

  'HAİN PLAN DEMOKRASİYLE BOZULDU'

 • YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

  YERLİ OTOMOBİL İÇİN ADANA ÇAĞRISI

 • STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

  STRAW ÇUKUROVA GİAD'IN KONUĞU

 • ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

  ÇUKUROVA GİAD SURİYE SINIRINDA

Önceki Sonraki

Başkanın Mesajı

Değerli Çukurova GİAD üyeleri, sevgili dostlarım;

27 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Çukurova GİAD Genel Kurul Toplantısı sonucunda takdirleriniz ve gösterdiğiniz güven ile 13. dönem görevini yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte üstlenmiş bulunuyoruz. Siz değerli üyelerimize şahsıma ve yönetim kuruluma göstermiş olduğunuz güvenden dolayı yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Başta 1992 yılında derneğimizin kuruluşunda yer alan kurucularımız olmak üzere bugüne kadar görev yapan tüm başkanlarımıza ve yönetim kurullarına, ilgili dönemlerde komisyonlarda görev alan, derneğimize emeği geçen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Dostlarım; 26 sene önce 17 Adana sevdalısı genç işadamı tarafından kurulan Çukurova Genç İşadamları Derneği, bugün siz saygın, işlerinde uzman, seçkin ve bilgili, birey olarak toplumda ve iş dünyasında etkin üyeleri ile Adana'nın, bölgenin en önemli sivil toplum örgütlerinden birisi haline gelmiştir. 26 yıllık köklü geçmişiyle, oluşmuş derin kurumsal hafızası ve tecrübesiyle gelenek sahibi bir dernek haline gelmiş olan Çukurova GİAD, geçmişten bu yana Adana'nın en etkin sivil toplum örgütü olmuş, çok önemli projeleri ve faaliyetleri gerçekleştirmiş, diğer sivil toplum örgütleri tarafından takip edilir, takdir edilir olmuştur. Yaptığı her çalışma, gerçekleştirdiği her proje ile genç işadamlarının sosyal sorumluluk bilincini ve dayanışma ruhunu arttıran Çukurova GİAD üyelerine, Adana'ya ve bölgeye çok önemli katkılar sunmuştur.

Dostlarım; iş dünyasının genç temsilcileri olan bizlere bu topraklarda gelişmiş, müreffeh ve güçlü bir ülke kurma ve yaşatma görevi atalarımız tarafından verilmiştir. Ülkemizin komşularında ve yakın coğrafyasında meydana gelen sosyal, siyasal ve ekonomik gelişmeler ışığında biz genç iş adamlarına kalkınmada, sürdürülebilir istikrarlı ekonomide ve ülkemizi dünyanın sayılı güçlerinden biri yapmada önemli görevler düşmektedir. Bahse konu değişimler Adana'nın, Çukurova'nın önemini daha da arttırmaktadır. İşte bu noktada bölgede en önemli rol Çukurova GİAD ailesi tarafından üstlenilecektir. Bölgenin giderek artan jeopolitik önemi içerisinde Adana'yı ve biz Çukurova GİAD üyelerini birçok ekonomik gelişme ve kentsel değişim beklemektedir.

Dostlarım; sivil toplum örgütü olarak kentimizin, insanlarımızın, ülkemizin geleceği açısından önemli görevler üstlenmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, geleneksel hale gelmiş faaliyetlerimize, üye odaklı proje ve toplantılara, üniversiteler ve diğer sivil toplum örgütleri ile işbirlikleri ve projeler gerçekleştirmeye, dernek üyelerimiz arasında dayanışmayı ve ticari ilişkileri arttırmaya yönelik programlar yapmaya, kentimizin mevcut sorunlarına yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye ve derneğimizi nitelikli bir şekilde büyütmeye yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz.

13. Dönem Yönetim Kurulu olarak üstlenmiş olduğumuz bu görev ancak sizlerin katılımı ve desteği ile başarılı olacaktır. 26 yıldır süregelen başarı, tarafımızdan da sizlerin destekleri ve katkıları ile devam ettirilecek, kurumsal hafızamızın bize kazandırdığı tecrübeden faydalanarak, geleneklerimizi muhafaza ederek bir sonraki döneme daha da güçlü bir Çukurova GİAD teslim edilecektir.

Sevgili dostlar, çok yoğun ve başarılı geçeceğine inandığım bu dönemin ardından sizlerle el ele, omuz omuza daha uzun yıllar aynı çatı altında, derneğimiz için, kentimiz için, ülkemiz için başarılı çalışmalar gerçekleştirmeyi ümit ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ömer Faruk SAKARYA
Yönetim Kurulu Başkanı